اطفاء کلیه کلاس های حریق با استفاده از سیستم CAFS

اطفا کلیه کلاس های حریق با استفاده از سیستم CAFS سیستم فوم هوای فشرده CAFS، مزایا و ویژگی های بسیاری دارد که همین مزایا این سیستم را متمایز از همه سیستم…

اطفا کلیه کلاس های حریق با استفاده از سیستم CAFS

سیستم فوم هوای فشرده CAFS، مزایا و ویژگی های بسیاری دارد که همین مزایا این سیستم را متمایز از همه سیستم های خاموش کننده دیگر می کند.

سیستم CAFS کلیه کلاس های حریق را اطفا می کند.

استفاده از سیستم CAFS بدون تردید در تمامی نقاط مزایای زیادی دارد. این سیستم از انواع فوم اطفا حریق می تواند برای خاموش کردن آتش استفاده کند. فوم سیستم CAFS  کیفیت نفوذ و محافظتی بسیار بالایی دارد. سیستم CAFS به سرعت می تواند در خاموش کردن هر نوع آتش در هر نوع کلاسی موثر باشد و در مدت زمان بسیار کوتاهی می تواند انواع حریق را سرکوب کند. ضمن اینکه به آب زیادی برای اطفا نیاز ندارد و با کمترین میزان مصرف آب، بالاترین بازدهی را دارد. سیستم کفس با ترکیب هوای فشرده، فوم و مقدار کمی آب تشکیل حباب هایی را می دهد که بسته به تنظیم نازل می توانند در حجم های مختلف تولید شوند.

این حباب ها ساختاری پیوسته و منسجم دارند و به خوبی به سطوح مختلف می چسبند و مانع ادامه آتش سوزی به دلیل خاصیت بالای سرد کنندگی و خفه کنندگی آتش می شوند.

در طول ده سال گذشته که از سیستم CAFS در دنیا رونمایی شده است تحقیقات زیادی روی این سیستم انجام شده است تا توانایی آن برای مقابله با انواع آتش محک زده شود. در تمامی این آزمایشات مشخص شده که این سیستم فراتر از یک سیستم معمولی عمل می کند و حتی از انواع فوم تخصصی که برای مقابله با انواع آتش تهیه شده است بهتر در دفع خطر آتش و در سرعت خاموش کنندگی عمل می کنند.

سیستم CAFS در تمامی این تحقیقات و آزمایشات فراتر از یک سیستم سرکوب آتش یا هر نوع سیستم اطفا حریق دیگر خود را اثبات کرد. این سیستم اثبات کرد که برای اطفا حریق نیاز به مصرف آب کمتری دارد، اکثریت قریب به اتفاق آتش ها را در کمترین زمان اطفا می کند و می تواند با کم کردن میزان زیادی مصرف آب در حین خاموش کردن آتش، نیاز به انواع تانکر های آب و سیستم های حمل و نقل بزرگ آب را بر طرف کند و بدون تردید نیاز به آتش نشانان کمتری برای مقابله و حمله به آتش به دلیل توان بالا و پوشش بالای سطوح آتش دارد.

ضمن اینکه با توجه به قدرت پرتاب بالایی که تکنولوژی سیستم CAFS دارد به عنوان یک سیستم فوق العاده ایمن شناخته شده که از فاصله دور می تواند به راحتی به تمامی گوشه های آتش حمله کند.

قدرت بالای سیستم CAFS در خاموش کردن طیف های متفاوت آتش از جمله آتش های نوع مایع و یا خشک و یا هر نوع آتشی مربوط به مواد شیمیایی و یا غیره باعث شده است که تنها با یک نوع سیستم و با یک نوع فوم بتوان در کمترین زمان آتش را مهار کرد و در ایجاد خسارت های بیشتر تا حدود چشم گیری جلوگیری کرد.

سیستم CAFS تا دو برابر انواع خنک کننده های دیگر سرعت خنک کنندگی دارد. این سیستم با پوشش روزنه های مختلف، مانع رسیدن هوا به ماده سوختنی می شود و باعث خفگی و سرد شدن سریع آتش می شود و حتی امکان برگشت پذیری آتش را به صفر می رساند.

نکته زمانی جالب تری می شود که هیچ محدودیتی برای استفاده از این سیستم در نوع حریق نیست. یعنی برای خاموش کردن آتش سوزی های شیمیایی و یا آتش های سخت خشک و یا مایع نیازی به انواع فوم ندارید و با تنها یک نوع فوم بسیار موثر می توان انواع حریق را مهار کرد. این بدین معنی است که تنها با حمل یک سیستم اطفا می توان به سرعت به سمت آتش پیش رفت.

شرکت اعتماد سازان ایمن صنعت آیندگان به عنوان مبتکر و مخترع این سیستم آماده همکاری با تمامی انواع ارگان های ایمنی و امداد و آتش نشانان سراسر ایران و حتی خارج از ایران به منظور تجهیز و بهینه کردن سیستم های اطفا حریق آنها را دارد.

به یاد داشته باشید استفاده از سیستم CAFS به عنوان جدیدترین راه حل مبارزه با آتش در جهان شناخته می شود و تنها در حال حاضر سه کشور ایران ، آلمان و آمریکا به این سیستم مجهز هستند و در ایران این سیستم به دست توانای مهندسین ایرانی شرکت اعتماد سازان ایمن صنعت آیندگان کاملا بومی و ارتقا داده شده است و امتیاز این اختراع تماما در اختیار این شرکت می باشد.

 

افزایش ظرفیت حجمی خروجی بسیار بالا
طول پرتاب بسیار بالا سیستم CAFS