افزایش ظرفیت حجمی خروجی بسیار بالا

افزایش ظرفیت حجمی خروجی بسیار بالا یکی از مهم ترین ویژگی های سیستم اطفا حریق کفس، ظرفیت خروجی بسیار بالا این سیستم است. این در حالیست که میزان استفاده از…

افزایش ظرفیت حجمی خروجی بسیار بالا

یکی از مهم ترین ویژگی های سیستم اطفا حریق کفس، ظرفیت خروجی بسیار بالا این سیستم است. این در حالیست که میزان استفاده از آب و فوم در مقایسه با سیستم های اطفا حریق مشابه هم ظرفیت هیچ افزایشی نداشته است. سیستم فوم هوای فشرده CAFS با مکانیزم منحصر به فردی که دارد قادر است تا انواع کف ها را اعم از موارد زیر تولید کند و به کمک آن به اطفا حریق بپردازد:

  • پر توسعه
  • میان توسعه
  • کم توسعه
  • بدون توسعه

به کمک همین طرز عملکرد به خصوص دستگاه و همچنین فشردگی مواد داخلی آن، سیستم کفس قادر است تا با همان ظرفیت اسمی، ظرفیت خروجی بالاتر تا 10 الی 20 برابر را تولید کرده و کار اطفا را انجام دهد. در نتیجه سیستم فوم هوای فشرده کفس، از لحاظ ظرفیتی به اندازه 10 تا 20 برابر هر سیستم خاموش کننده دیگر با همان ظرفیت اسمی می باشد.

این ویژگی افزایش حجمی بالا، در تمامی محصولات شرکت ایمن صنعت اعم از مکانیزم های دستی، پرتابل، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابل مشاهده است.

مدت زمان اطفایی بالا

از طرفی ثانیه ها در بحث اطفا آتش مهم هستند. اینکه ثانیه ای زود تر به آتش سوزی برسید یا به هنگام اطفا با هر سیستمی ثانیه ای بیشتر قادر باشید تا به عمل اطفا بپردازید می تواند در سرانجام آتش سوزی و خسارات حاصله از آن تغییرات شگرفی ایجاد کند.

خیلی از آتش سوزی ها خسارات بعضاً جبران ناپذیری از خود به جای گذاشتند و با این افسوس که ” اگر چند ثانیه بیشتر می توانستیم به اطفا حریق بپردازیم شاید آتش خاموش می شد ” خاتمه یافته اند.

همچنین سیستم فوم هوای فشرده CAFS علاوه بر ظرفیت حجمی بالا، مدت زمان استفاده از دستگاه را نیز بالا می برد. یعنی با همان ظرفیت اسمی و با همان میزان فوم مصرفی و با همان دبی  می توانید مدت بسیار بیشتری از این سیستم اطفا حریق استفاده کنید؛ که این مورد بسته به محصولات مختلف شرکت ایمن صنعت تغییر می کند.

شرکت اعتماد سازان ایمن صنعت آیندگان اقدام به عرضه این نوع سیستم ها در طیف ها و حجم های مختلف برای کاربری های متفاوت نموده است. شما هم می توانید به منظور تجهیز محیط کار و یا خانه خود همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

نقش CAFS در صرفه جویی در جان و مال
اطفاء کلیه کلاس های حریق با استفاده از سیستم CAFS