طول پرتاب بسیار بالا سیستم CAFS

طول پرتاب بسیار بالا سیستم CAFS رعایت فاصله ایمن از کانون خطر در بحث اطفا حریق نکته ای بسیار حائز اهمیت است. زیرا مهم ترین و با ارزش ترین سرمایه هر…

طول پرتاب بسیار بالا سیستم CAFS

رعایت فاصله ایمن از کانون خطر در بحث اطفا حریق نکته ای بسیار حائز اهمیت است. زیرا مهم ترین و با ارزش ترین سرمایه هر مرکز با هر نوع فعالیتی جان انسان هاست.

آتش سوزی ها بعضاً آنقدر پر حرارت و پر خطر هستند که بدون تجهیزات ایمنی و تجهیزات آتش نشانی به هیچ وجه نمی شود به آن ها نزدیک شد. گاهی وقتا در بعضی آتش سوزی ها، جدای از بحث حریق، ریسک انفجار نیز وجود دارد در نتیجه نزدیک شدن حدودی به حریق امری بسیار خطرناک و بعضاً جبران ناپذیر است.

همچنین اگر بتوان از فاصله دور تر به مقابله با حریق پرداخت، دید باز تر از وقایع احتمالی و همچنین وسعت حریق داشته در نتیجه تصمیم گیری آتش نشان برای نحوه عملکرد اطفا بسیار درست تر و دقیق تر می شود.

در نتیجه قدرت پرتاب بالا در امر اطفا حریق بسیار مهم است.

از مزایای فوق العاده سیستم CAFS می توان به قدرت خاموش کنندگی بالای این سیستم، سرعت اطفا بسیار بالاتر، ایمنی بیشتر و طول پرتاب بسیار بالای این سیستم اشاره کرد.

سیستم CAFS به کمک فشار هوای فشرده شده آن کمک کرده تا آتش نشانان بتوانند از فاصله بسیار دور آتش را مهار کنند. در این حالت مامور اطفا می تواند در فاصله حدود ۲۰ متری از آتش قرار گرفته و به راحتی و بدون خطرات معمول در مواجهه با آتش و با ایمنی بسیار بالاتر اقدام به خاموش کردن آتش بکند.

همچنین به دلیل اینکه حباب های فوم تولید شده در این سیستم درصد بسیار کمی از آب را در خود دارند، فوم اطفا حریق خروجی آن بسیار سبک تر از مواد اطفایی سیستم های اطفا حریق دیگر می باشد. این یعنی علاوه بر پرتاب بالا، مزایای دیگری چون سبک بودن شیلنگ، طول عمر بیشتر شیلنگ و قطعات درگیر، خستگی کمتر آتش نشان به دلیل سبکی بار حملی و … می شود.

پرتاب بالا بدون نیاز به برق و پمپ

یکی از اقدامات ابتدایی که خیلی از افراد به هنگام مواجهه با حریق انجام می دهند قطع برق است. در نتیجه تمام سیستم هایی که با برق کار می کنند خاموش و غیر قابل استفاده می شوند.

نکته بسیار جالب و مهم دیگری که انحصاراً در سیستم فوم هوای فشرده شرکت ایمن صنعت E-MEN CAFS وجود دارد این است که در این سیستم از هیچگونه برق و پمپ برای اطفا استفاده نمی شود و پرتاب بالای این سیستم از درون سیستم و بدون دخالت برق تامین می شود.

همچنین این مزیت بسیار مهم باعث می شود تا در هزینه ها به حد چشم گیری صرفه جویی شود. زیرا هزینه خرید، تعمیر و نگه داری انواع تانکر و پمپ را از بین می برد.

البته که موارد زیادی در خصوص به صرفه بودن سیستم فوم هوای فشرده ایمن صنعت نسبت به سیستم های اطفا حریق دیگر وجود دارد که در مطلب صرفه اقتصادی کاملا به آن پرداخته شده است.

نکته دیگری که در خصوص سیستم CAFS شرکت ایمن صنعت وجود دارد، این است که تمام قابلیت های دستگاه به صورتی طراحی شده است که قابلیت تنظیم را داشته باشند.

تمام قابلیت ها اعم از میزان افزایش حجمی(بدون توسعه، کم توسعه، میان توسعه و پر توسعه)، طول پرتاب، دبی خروجی مواد، میزان رطوبت مواد و … به راحتی و با کاربری بسیار آسان قابل تنظیم هستند.

شرکت اعتماد سازان ایمن صنعت آیندگان با تکیه بر دانش روز و ثبت اختراع این محصول در ایران به عنوان سومین کشور تولید کننده تکنولوژی  CAFSایران را معرفی نموده است و به منظور تجهیز و بالا بردن توان شرکت ها و ارگان های مختلف برای مقابله با خطر آتش سوزی آماده ارائه مشاوره های لازم و تجهیز این مکان ها می باشد.

اطفاء کلیه کلاس های حریق با استفاده از سیستم CAFS
چسبندگی مواد اطفایی