محصور کردن آتش با تکنولوژی CAFS

محصور کردن آتش با تکنولوژی CAFS با نگاهی به توضیحاتی که درباره چسبندگی و برگشت ناپذیری آتش ارائه شد می توانید به راحتی به این نتیجه گیری برسید که سیستم…

محصور کردن آتش با تکنولوژی CAFS

با نگاهی به توضیحاتی که درباره چسبندگی و برگشت ناپذیری آتش ارائه شد می توانید به راحتی به این نتیجه گیری برسید که سیستم CAFS در محصور کردن آتش تا چه میزان می تواند توان باشد.

از بزرگترین خصوصیت های آتش های بزرگ و پر دامنه بخصوص در مکان هایی مانند کارخانه ها، خانه ها و محیط های فروشگاهی و تجاری این است که آتش با طیف وسیعی از مواد سوختنی مواجه می شود. منظور اینکه ممکن است در یک شرایط آتش با چندین مدل مختلف آتش مواجه باشیم. یعنی آتش از نوع مرطوب، خشک و غیره را می توان در یک شرایط هم زمان داشت. این موضوع باعث می شود تا سیستم های اطفا حریق اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و یا کپسول اطفا حریق و سیستم های خاموش کننده دستی متنوع و متعددی را برای مهار آتش نیاز داشته باشیم و حتی امکان دارد با انتخاب گزینه اشتباهی برای اطفا حریق باعث شعله ور تر شدن آتش شویم.

فوم های سیستم CAFS به شکلی طراحی و تولید شده اند که برای همه انواع حریق مناسبند، آنها در محیط های خشک بر روی سطوح و دیوار ها و سقف ها می چسنبند و در محیط های مرطوب با ایجاد لایه ای بر روی مواد مرطوب مانند نفت و گازوئیل و  یا قیر و غیر اجازه نمی دهند آتش ادامه داشته باشد. بنابراین با استفاه از این قابلیت دست ماموران آتش نشانی به خوبی باز است.

آنها می توانند با حرکت از تمامی جوانب آتش و با آغشته کردن محیطی که هنوز طعمه حریق نشده است آتش را ابتدا محصور و سپس به دل آتش نفوذ کرده و به سرعت آتش را مهار کنند.

حسن استفاده از سیستم CAFS این است که به دلیل امکان پرتاب بسیار طولانی فوم به سمت آتش می توان از فاصله های بسیار دور اطراف آتش را مهار کرد.

برای این منظور محیطی را در نظر بگیرید که از یک سمت تنها قابلیت دسترسی دارد. در زمان مواجهه با آتش می توان با استفاده از این قابلیت یعنی امکان پرتاب تا حدود ۲۰ متر و یا حتی بیشتر فوم، از جلوی آتش گاها تا پشت آتش را هم نشانه گیری کرد و جلوی حرکت به سمت عقب آتش را گرفت.

قابلیت محصور کردن آتش در سیستم CAFS بخصوص برای مهار آتش های در محیط باز مانند جنگل ها و پارک ها نیز بسیار موثر و کارآمد است. این خصوصیت باعث می شود تا اطراف آتش را بتوان ابتدا محصور کرد و سپس آتش را خاموش کرد. موضوعی که هر ساله باعث از بین رفتن هزاران هکتار از جنگل ها و مراتع می شود با سیستم CAFS به راحتی قابل کنترل است.

خوشبختانه سیستم فوم هوای فشرده اطفا حریق یا  CAFS، امروزه به دست متخصصین بسیار توانمند شرکت اعتماد سازان ایمن صنعت آیندگان در ایران در دسترس قرار گرفته است. سیستمی که با دانش بومی و به دست متخصصین ایرانی ساخته شده است و از بسیاری از جهات از سیستم های کفس دو کشور دیگر صاحب این تکنولوژی یعنی آلمان و آمریکا نیز برتری دارد.

شما به منظور ایجاد  شرایط ایمن و متناسب با بالاترین استاندارد های روز دنیا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با یک سیستم ایمنی بسیار قدرتمند شرایط ایمن محیط کار و زندگی خود را تضمین کنید.

 

 

جلوگیری از شعله وری مجدد با سیستم CAFS
عدم آلایندگی سیستم CAFS