نکات مهم موقع خرید

قبل از اقدام برای خرید کپسول آتش نشانی و ارتباط با شرکت هایی که در زمینه فروش کپسول آتش نشانی فعالیت می کنند، باید مواردی را بررسی کنیم. این که…

قبل از اقدام برای خرید کپسول آتش نشانی و ارتباط با شرکت هایی که در زمینه فروش کپسول آتش نشانی فعالیت می کنند، باید مواردی را بررسی کنیم. این که چه نوع کپسولی نیاز داریم؟ برای اطفا حریق به چه میزان مواد اطفایی نیاز داریم؟ به چه طول پرتابی در سیلندر اطفا حریق نیاز داریم؟ و سوالاتی از این قبیل.

برای بررسی موضوعات فوق نیاز به مشاوره با کارشناس و ارزیابی ریسک حریق ضروری است. در مشاوره ایمنی آتش نشانی و ارزیابی ریسک حریق مواردی از قبیل اینکه چه نوع خاموش کننده ای، در چه ظرفیت خروجی و چه پرتابی نیاز دارید برایتان مشخص می شود.

برای خرید کپسول آتش نشانی حتما به کلاس حریق های خود توجه کنید.

برای خرید کپسول آتش نشانی باید به نکات بسیاری توجه کرد. یکی از نکات حائز اهمیت در رابطه با خرید کپسول آتش نشانی وجود دارد توجه به کلاس های خاموش کننده ها است. قبلا در مقاله انواع کلاس های حریق به موضوع تخصیص هر کلاس خاموش کننده به یک کلاس حریق خاص پرداختیم. می دانید که اگر برای آتش سوزی ها از خاموش کننده اشتباه برای اطفا حریق استفاده شود، مشکلات بزرگی ممکن است رقم بخورد.

پس نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که ما چه نوع خاموش کننده ای نیاز داریم. کلاس های مختلف خاموش کننده ها با حروف انگلیسی بر روی بدنه آن ها مشخص می شود.

 

پیشنهاد ایمن صنعت به شما، سیلندر های آتش نشانی CAFS است. زیرا این سیلندر ها توانایی اطفا کلیه کلاس های حریق را دارند. دیگر نیاز نیست برای هر کلاس حریق یک کپسول جداگانه تهیه کنید.

 

با ارزیابی ریسک حریق بسنجید که چه میزان ظرفیت خروجی اطفایی نیاز دارید.

نکته دیگری که در خصوص خرید کپسول آتش نشانی باید به آن توجه شود، ظرفیت اطفایی مورد نیاز است. دانستن این مورد نیاز به ارزیابی ریسک حریق توسط کارشناس دارد. باید بدانید کپسول اطفا حریق را چه تعداد و در چه اوزانی خریداری کنید. در مدل های مختلف دستی، چرخدار، بالن بغل و … . ظرفیت خروجی از این جهت بسیار مهم است که گاهاً ممکن است شما با آتشی بزرگتر از پیشبینی و تجهیزات اطفایی خود روبرو شوید. پس حتما در خرید کپسول اطفا حریق این نکته را لحاظ کنید.

مجددا پیشنهادی که ما به شما می دهیم این است که برای خرید کپسول آتش نشانی، سیستم CAFS را انتخاب کنید. زیرا سیستم فوم هوای فشرده با افزایش ظرفیت خروجی 11 برابری که دارد، باعث می شود مواد اطفایی تا 10 برابر گسترش حجمی پیدا کند. این یعنی هر سیلندر 50 لیتری CAFS 550 لیتر یعنی معادل 11 کپسول آتش نشانی هم اندازه خودش عمل می کند.

حتما به مواد قابل احتراق خودر را بررسی کنید تا متوجه شوید چه میزان طول پرتاب نیاز دارید.

مورد بعدی طول پرتاب کپسول آتش نشانی است. معمولا در صنایع و کارخانجات، حجم حریق ها آنچان بزرگ است که نزدیک شدن به آتش امری غیر ممکن است. گاهی اوقات نیز طول پرتاب سیلندر های اطفا حریق آنقدر نیست که مواد چیده شده در ارتفاع را پوشش دهد. همچنین هر قدر که طول پرتاب و طول شیلنگ بیشتر باشد، نیاز به جابجایی و حمل کپسول کمتر است. پس به هنگام خرید کپسول آتش نشانی حتما سیلندری با بالاترین طول پرتاب و طول شیلنگ را تهیه کنید. به این صورت اپراتور اطفا حریق، قدرت مانور بیشتری بر روی خاموش کردن آتش دارد.

اگر می خواهید بالاترین طول پرتاب و طول شیلنگ را در میان سیلندر ها و مخازن آتش نشانی داشته باشید، پیشنهاد ما به شما سیستم CAFS می باشد. این سیستم با طول پرتاب بالای 20 متر و شیلنگ بالای 10 متر تمام آنچیزی که شما می خواهید را فراهم کرده است.

عدم آلایندگی، نکته ایست بسیار پر اهمیت که به آن کم توجهی می شود.

نکته دیگر بحث آلایندگی سیلندر ها هست. برخی سیلندر ها آلایندگی حین اطفا دارند. بعضی از سیلندر ها آلایندگی پس از اطفا دارند. آنچنان که بعضاً رفع آلودگی های پس از اطفا آنها به مراتب سخت تر و هزینه بر تر از خود اطفا می باشد. برخی کپسول آتش نشانی ها ممکن است مشکلات تنفسی ایجاد کنند و برای انسان دردسر ساز باشند. پس حتما قبل از تهیه سیلندر آتش نشانی، در مورد آلایندگی های آنها تحقیق کنید.

سیستم کفس اما هیچگونه آلایندگی نه در حین اطفا، نه زیست محیطی، نه برای انسان و نه پس از اطفا ندارد. این مورد دیگری ست که در خرید کپسول آتش نشانی اگر به آن دقت نشود، ممکن است پشیمانی به بار بیاورد.

حمل و نقل کپسول آتش نشانی هنگام آتش سوزی خیلی سخت تر از شرایط عادی است.

حمل و نقل سیلندر ها نکته دیگری ست که باید به مورد توجه قرار گیرد. برای این مورد باید برخی مسائل را بررسی کنید. آیا سطح زمین مکانی که قرار است توسط سیلندر ها تجهیز شود، قابلیت حرکت را به سیلندر چرخدار می دهد یا خیر؟ آیا کاربر هایی که در محل حضور دارند توان حمل سیلندر های سنگین دستی را دارند یا خیر؟ در کل قابلیت جابجایی و حمل سینلدر تا چه حدی فراهم است؟ سعی کنید به هنگام خرید سیلندر آتش نشانی، کپسولی تهیه کنید که تا حد ممکن نیاز به جابجایی نداشته باشد. یا اگر نیاز به جابجایی بود، حمل و نقل آن کار دشواری نباشد.

سیستم اطفا حریق فوم هوای فشرده این مورد را نیز برطرف کرده است. طول پرتاب بالای 20 متر و شیلنگ بالای 10 متر این سیلندر ها به شما این امکان را می دهد تا بدون ذره ای حرکت دادن سیلندر، تا شعاع بیش از 30 متر را اطفا کنید. جدای از آن، سیلندر های ایمن صنعت به صورت چرخدار طراحی شده اند تا حمل و نقل آسان تری داشته باشند.

شما کپسول آتش نشانی را می خرید. حتما حواستان به شارژ آن هم باشد.

مورد بعدی شارژ کپسول های اطفا حریق است. نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد هزینه شارژ سیلندر ها و دوره شارژ آنها می باشد. هرچه کپسول های آتش نشانی دیرتر نیازمند شارژ مجدد شوند، هزینه کمتری متقبل می شوید.

اگر این نکته برای شما مهم است، باید سیستم اطفا حریق CAFS را تهیه کنید. زیرا این سیستم مانند باقی کپسول های آتش نشانی نیاز به شارژ سالیانه ندارد. بلکه شما 2 سال یک بار یا 3 سال یک بار ( بسته به شرایط نگهداری ) می توانید آنها را شارژ کنید. همچنین به علت ظرفیت خروجی بالای این سیستم که برابری می کند با 11 کپسول هم اندازه خودش، شما نیاز به پرداخت هزینه شارژ 11 کپسول ندارید. بلکه فقط هزینه شارژ یک کپسول را پرداخت می کنید.

در مجموع، سیستم فوم هوای فشرده CAFS اختراعی شرکت ایمن صنعت، مجموعه ای کامل از تمام ویژگی های خوبی که یک سیستم اطفا حریق می تواند داشته باشد است. برای خرید سیستم اطفا حریق CAFS با کارشناسان شرکت ایمن صنعت تماس بگیرید.

 

 

 

فلش اور چیست؟
نقش CAFS در صرفه جویی در جان و مال